Pielgrzymka o trzeźwość narodu i parafii

Pod hasłem “Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i narodu” – już po raz jedenasty w Miejscu Piastowym odbyła się Ogólnopolska Modlitwa o Trzeźwość Narodu. Jak co roku, z naszej parafii, pod przewodnictwem Ks. Proboszcza, wyjechała pielgrzymka tych, którym leży na sercu sprawa trzeźwości.

Uroczystej Eucharystii, będącej centrum spotkania, przewodniczył Metropolita Przemyski, abp Józef Michalik. Koncelebrowali bp Ignacy Dec, bp Tadeusz Bronakowski i bp Adam Szal oraz licznie zgromadzeni kapłani.

– Zamiast radości i wesela w naszych rodzinach panuje smutek i płyną łzy. Spójrz, Boże, na łzy milionów dzieci, które żyją w lęku przed własnymi rodzicami. Spójrz na łzy matek i ojców, które płaczą nad losem uzależnionych od alkoholu dzieci. Policz łzy żon i mężów, którym alkohol odebrał najbliższą osobę – mówił w homilii bp Bronakowski, przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości Konferencji Episkopatu Polski. Tłumaczył: – Spotykamy się, gdyż mamy za co przepraszać Pana Boga – za wszystkie grzechy związane z uzależnieniem od alkoholu. Chcemy także błagać Boga – Nie zostawiaj nas na pastwę naszego grzechu.

– Jesteśmy ludźmi zawierzenia Bogu – dlatego tu przybywamy, by przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza wypraszać potrzebne łaski, by prosić o trzeźwość w rodzinach, w naszej Ojczyźnie. – Naszą siłą jest modlitwa!

Po skończonym spotkaniu wróciliśmy pewni, że sprawa trzeźwości to obowiązek patriotyczny i religijny.