Wikariusze parafii

  1. Ks. Piotr ok. 1477
  2. Ks. Maciej ok. 1484
  3. Ks. Marcin ok. 1493
  4. Ks. Jan ok. 1514
  5. Ks. Stefan Kratkowski, pochodzący z Przeworska, wikariusz od ok. 1593
  6. Ks. Józef Trybalski, wikariusz 1721-1728
  7. Ks. Stanisław Wacławski, wikariusz 1728
  8. Ks. Jan Bilski, wikariusz 01.1729 - 23.10.1729
  9. Ks. Błażej Pełciewicz, wikariusz 10.1729 - 08.1735
  10. Ks. Józef Klinowicz, wrzesień 1735
  11. Ks. Sebastian Szpilmański, wikariusz 18.10.1759 – 24.02.1760
  12. Ks. Stanisław Gołkowski, równocześnie prepozyt szpitala w Tyczynie
  13. Ks. Michał Mirkiewicz, wikariusz od 16.09.1774
  14. O. Ludwik Kwiatkowski, dominikanin, wikariusz od 10.1780 – 15.04.1781
  15. O. Jan Sędzimir, dominikanin, wikariusz od 10.1780 - 15.04.1781
  16. O. Roch Śliwiński, dominikanin, wikariusz 09.02.1782 – 29.02.1785
  17. O. Innocenty Schellinger, bernardyn, wikariusz 0d 01.1825, później od 20.11.1825 roku administrator parafii
  18. Ks. Ignacy Kułakowski, wikariusz 01.11.1883 – 28.02.1884
  19. Ks. Szymon Dziedzic, wikariusz od 01.03.1884, później administrator
  20. Ks. Michał Patla, wikariusz 25.08. 1899 – 21.07. 1902, później proboszcz w Woli Rafałowskiej
  21. Ks. Ignacy Drozdowicz, wikariusz 05.10.1920 – 17.01.1923, proboszcz w Mużyłowiczkach
  22. Ks. Andrzej Mikołajczyk, wikariusz 17.06.1921 – 07.05.1923, wyjechał do USA
  23. Ks. Stanisław Lityński, wikariusz 24.07.1923 – 03.12.1931, proboszcz w Kąkolówce
  24. Ks. Wacław Pietko, wikariusz 06.12.1931 – 25.01.1934, wikariusz w Jaśle
  25. Ks. Władysław Żółkoś, wikariusz 17.01.1934 – 10.11.1936, wikariusz w Majdanie Królewskim
  26. Ks. Jan Mazur, wikariusz 10.11.1936 – 30.05.1938, wikariusz w Dubiecku
  27. Ks. Antoni Ziobro, wikariusz 08.09.1938 – 1943. Ukrywał się w czasie okupacji. Wikariusz w Zabierzowie od 15.03.1944 r.

 

Lp.

Wikariusz

Lata pracy

Miejsce obecnego posługiwania

  1.  

+ Ks. Stanisław Lityński

1937-1939

 

 2.

+ Ks. Antoni Ziobro

1942-1945

 

 3.

+ Ks. Michał Potaczała

1944-1945

 

 4.

+ Ks. Jan Markiewicz

1945-1948

 

 5.

 + Ks. Józef Pruchnicki

1948-1950

Nozdrzec (zm.2015)

 6.

+  Ks. Adam Nowak

1950-1952

 

 7.

Ks. Stanisław Kostur

1952-1954

Korczyna

 8.

+ Ks. Mieczysław Folta

1954-1956

 

 9.

Ks. Tadeusz Rajchel

1956-1957

Wola Rusinowska

10.

+ Ks. Tadeusz Uberman

1956-1957

 

11.

+ Ks. Tadeusz Kulak

1957

Kaszyce (zm.2015)

12.

Ks. Jan Zygmunt

1957-1958

Brzóza Królewska

13.

+ Ks. Władysław Rybka

1957-1959

 

14.

+ Ks. Michał Ziółkowski

1958-1959

 

15.

+ Ks. Stanisław Mazur

1959-1962

 

16.

+ Ks. Józef Żółtek

1959-1960

zm. 28.06.2017

17.

Ks. Adam Baran

1960-1961

Diec. Gorzowska

18.

Ks. Jerzy Lic

1961-1963

Stubno

19.

Ks. Władysław Ruszak

1962-1963

Korczyna

20.

Ks. Krzysztof Pastuszak

1963-1964

Belgia

21.

+ Ks. Eugeniusz Gilarski

1963-1964

 

22.

+ Ks. Adolf Boczar

1964

 

23.

Ks. Teodor Marut

1964-1966

Brzóza Stadnicka

24.

+ Ks. Julian Urban

1964-1965

 

25.

+ Ks. Józef Bożętka

1965-1966

 

26.

Ks. Jan Marszałek

1966-1968

Krościenko Wyżne

27.

Ks. Kazimierz Biśto

1966-1967

Słocina

28.

+ Ks. Władysław Janeczko

1967-1970

 

29.

+ Ks. Eugeniusz Sabat

1968-1969

 

30.

+ Ks. Florian Zając

1969

Więzień Wronek

31.

Ks. Jan Gancarz

1970-1973

Dom Księży Emerytów w Korczynie

32.

Ks. Jan Kraczoń

1972

Diec. Gorzowska

33.

Ks. Zbigniew Pietryka

1973-1975

Dom Księży Emerytów w Korczynie

34.

Ks. Henryk Markowski

1975

Dom Księży Emerytów w Słocinie

35.

+ Ks. Wojciech Sowa

1975-1977

 

36.

Ks. Tadeusz Wyskiel

1977-1978

Prob. Rzeszów M.B.Różańcowej

37.

Ks. Tadeusz Czerwiński

1978-1980

emeryt w Dylągówce

38.

+ Ks. Jan Bień

1980-1983

Zm. 29.12.2016

39.

Ks. Jan Koszałka

1983-1984

Ulanica

40.

+ Ks. Roman Franczykowski

1984-1985

 

41.

Ks. Stanisław Baran

1985-1989

Kapelan w Nieborowie

42.

Ks. Henryk Masłyk

1988-1990

Dom Księży Emerytów w Korczynie

43.

Ks. Michał Rurak

1989-1992

Wikariusz w Rzeszowie Katedra

44.

Ks. Zbigniew Łuc

1990-1992

Prob. Cisna

45.

Ks. Krzysztof Gołąbek

1992-1995

Prob. Rzeszów - Katedra

46.

Ks. Zbigniew Kosik

1992-1994

Prob. Błędowa Tyczyńska

47.

Ks. Artur Ziąber

1994-1996

Rezydent w Sędziszowie par. Miłosierdzia

48.

Ks. Leszek Bachta

1995-1997

Prob. Rzeszów - Zalesie

49.

Ks. Michał Bator

1996-1998

Prob. Cmolas

50.

Ks. Michał Czeluśniak

1997-1998

Włochy

51.

Ks. Maciej Trawka

1998-2000

Waltersdorf - Austria

52.

Ks. Józef Bożek

1999-2002

Cleveland - USA

53.

Ks. Paweł Kopeć

2000-2003

Prob. Smerekowiec

54.

Ks. Stanisław Szczepanik

2002-2004

Wik. Rzeszów MB Częstochowskiej

55.

Ks. Robert Wiśniewski

2003-2006

Wik. Binarowa

56.

Ks. Józef Buczyński

2004-2007

Wik. Gorlice - Fara

57.

Ks. Łukasz Hendzel

2006-2008

Sekretarz Bp. Ordynariusza

58.

Ks. Grzegorz Chmielowski

2007-2010

Wik. Sędziszów - Miłosierdzia

59.

Ks. Marcin Duplaga

2008-2011

Wik. Rzeszów Św. Józef

60.

Ks. Mateusz Olbrot

2010-2012

Wik. Rzeszów Podwyższenia Krzyża

61.

Ks. Łukasz Ślusarczyk

2011- 2014

Wik.Rzeszów Św. Krzyż

62.

Ks.  Krzysztof Hyziak

2013 - 2016

wik. Rzeszów - Staroniwa

63.

Ks. Krzysztof Szot

2014 -

 
64.Ks. Ryszard Sowa2016 -